Jaunums

Tagad arī Latvijā ir iespējams uzzināt, pie kura tiesu izpildītāja atrodas izpildu lieta

Būtiski jaunumi tiem, kuriem ir uzsāktas izpildu lietvedības, bet nav informācijas, pie kura tiesu izpildītāja izpildu lietas atrodas. Tagad tas ir iespējams, ja izpildu lietas ir reģistrētas pēc 2014.gada.

Sīkāka informācija: http://www.lzti.lv/aktualitates/ka-noskaidrot-pie-kura-zverinata-tiesu-izpilditaja-atrodas-izpildu-lieta/

Par iespējamiem pārkāpumiem zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Strižko birojā

Latvijas Kredītņēmēju asociācijā ir saņemta informācija, ka zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Strižko biroja darbinieki saņemot iesniegumus, veic iesniedzēju personu apliecinošo dokumentu kopēšanu, kas ir neatbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likumam. Datu valsts inspekcija ir uzsākusi pārbaudi par šo faktu, tāpēc lūgums visām personām, kurām zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Strižko biroja darbinieki ir veikuši pases vai identifikācijas kartes kopēšanu, vērsties Datu valsts inspekcijā. Nepieciešamības gadījumā Latvijas Kredītņēmēju asociācija ir gatava nosūtīt iesnieguma paraugu uz e-pastu, ja kādam ir nepieciešams sagatavot iesniegumu.

Par atbildīgu kreditēšanu un parādu piedziņu

Jau vairākus gadus ātrie kredīti ir populāri Latvijā un cilvēki, arī daži politiķi, pateicoties šim biznesam, ir vairojuši savu bagātību. Bet kā šis bizness darbojas reālajā dzīvē? Atspoguļosim dažu kompāniju darbību. Interesanti, ka valsts pārvaldē vadošos amatos strādājošie pamanās strādāt vairākās darba vietās, tomēr izrādās, ka arī privātajās struktūrās ir šāda iespēja.

Izanalizējām 3 kompānijas, kas ir starp vadošajām kompānijām ātro kredītu biznesā un interesantākie fakti ir šādi – AS “4finance” (SMScredit.lv) adrese norādīta Lielirbes ielā 17A-8, Rīgā; SIA “VIVUS’ adrese Lielirbes ielā 17A-9; bet SIA “ONDO” adrese Lielirbes ielā 17A-10. Brīnišķīga likumsakarība, bet pats intersantākais, ka šajās visās trijās kompānijas ir viena un tā pati parādu piedziņas daļas vadītāja – L.Zepa. Apsveicami, ka tādās kompānijās un vienā un tajā pašā amatā var strādāt viena un tā pati persona, jo tālu jau nav jāiet, iespējams, ka visas kompānijas atrodas vienā stāvā.

Tomēr vēl interesantāks ir fakts, kā tiek izsniegti kredīti šajās kompānijās, vismaz divās – SIA “ONDO” un AS “4finance”. Vienā un tanī pašā dienā cilvēks ātrajos kredītos ir saņēmis vairāk par 800,- EUR – 400,- AS “4finance” un 400,- SIA “ONDO”. Un nav jābrīnās, ka pēc kāda laika, ja tādā veidā tiek piešķirti kredīti, darbs ir arī Zepas kundzei. Cerams, ka Patērētāju tiesību aizsardzības centram būs komentārs par šādu ātro kredītu izsniegšanu.

Bankas piedāvā galvotājiem izpirkt savas saistības. Vai tas ir izdevīgi?

Bankas pēdējā laikā arvien biežāk piedāvā aizņēmēju galvotājiem, kuri ir maksātnespējas procesā vai ir izpārdevuši ķīlas, vienoties par parādu dzēšanu. Vai tas ir labākais finansiālais variants galvotājam?

“Mūsu pieredze rāda, ka tikai katram otrajam tas patiešām ir izdevīgi. Bankas norāda, ka galvotājs ir tāds pats parādnieks kā aizņēmējs un pat, ja aizņēmējs ir uzsācis maksātnespējas procesu, tas tik un tā neatbrīvo galvotāju no viņa parādsaistībām. Tomēr no tiesiskā viedokļa tas vēl nav zināms, vai galvotājs ir vai nav parādnieks bankai, jo, līdz nav saņemts Latvijas Republikas Augstākās Tiesas lēmums par to, vai galvotāja finansiālās saistības pret banku tiks vai netiks dzēstas līdz ar aizņēmēja saistībām, varam tikai spekulēt. Tāpēc iesakām ļoti rūpīgi izvērtēt visas piedāvātās vienošanās un, pirms atsaukties bankas piedāvājumam, apzināt visus iespējamos risinājumus,” norāda Kredītņēmēju konsultācijas centra pārstāvis Aivars Rudi.

(vairāk…)

Noslēgts maksātnespējas process – sirdsmiers pašam un laimīga ģimene

Ivo Krontāls ir noslēdzis savu 5 gadu ilgo maksātnespējas procesu un norakstījis parādu, kura summa sastādīja 220 000 latus (313 032.29 euro). Par to, kāds bija šis process, ko tas prasīja no Ivo un viņa ģimenes, lasiet zemāk:

Kā tas viss sākās?

„2006.gadā es paņēmu kredītā trīs istabu dzīvokli par 55 000 latiem, un pēc laika, piesakoties otrajam bērniņam, mēs ģimenē apsvērām domu un pieņēmām lēmumu meklēt vēl lielāku īpašumu. Mana mamma ieteicās, ka varētu nākt dzīvot uz trīs istabu dzīvokli un maksāt esošo kredītu. Savukārt mēs ar sievu un bērniem atradām jaunbūvi un paņēmām vēl vienu kredītu, lai to iegādātos. Tajā laikā kredītu bankās varēja dabūt ļoti vienkārši. 2008.gadā, pienākot krīzes laikam, mana mamma zaudēja darba vietu un vairs nevarēja nomaksāt kredītsaistības, un pārcēlās uz lauku mājām. Es paliku ar diviem īpašumiem un 800 latu (1138.30euro) ikmēneša maksājumu uz kakla. Trīs, četras reizes kritās arī mani ienākumi, kas padarīja kredīta slogu nepanesamu. Pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem vienoties ar banku un cītīgu kredīta maksāšanu, cik tas bija iespējams nepilnus divus gadus, es pieņēmu lēmumu, konsultējoties ar Kredītņēmēju konsultāciju centra speciālistiem, par maksātnespējas procesa uzsākšanu.”

(vairāk…)

Vienošanās ar bankām par maksātnespējas procesa neuzsākšanu nereti noved pie parādsaistībām pret VID.

Arvien biežāk komercbankas saviem parādniekiem piedāvā vienošanos par parāda norakstīšanu un maksājuma grafika izveidi, lai netiktu uzsākts maksātnespējas process. Tomēr parādnieki nezina, ka, šādā veidā dzēšot parādu, VID (Valsts ieņēmumu dienests) apliek dzēsto summu ar 15% iedzīvotāju ieņēmuma nodokli, kā rezultātā šādas vienošanās ar banku nereti noved pie jaunām parādsaistībām attiecībā pret valsti.

(vairāk…)

Uzzini, kā rīkoties, kad tiesu izpildītājs negaidīti nobloķē kontu!

Vairumā gadījumu, kad tiesu izpildītāji bloķē parādnieku kontus, viņiem tas ir pēkšņs un negaidīts pavērsiens, turklāt bez iespējām izņemt sev pienākošos summu – iztikas minimumu. Uzzini, kāda ir izeja no šīs neapskaužamās situācijas! „Pēc pieredzes varu teikt, ka apmēram 30% parādnieku, kuriem ir bloķēti bankas konti, dzīvo ārpus Rīgas un nezina par citām naudas izņemšanas iespējām. Laukos dzīvojošiem cilvēkiem nav jābrauc uz bankas filiāli, lai izņemtu iztikas minimumu, kas viņiem pienākas – to var izdarīt arī Latvijas Pastā, turklāt izdevīgāk!” uzsver Latvijas Kredītņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš. (vairāk…)

Uzzini, kā rīkoties, kad tiesu izpildītājs negaidīti nobloķē kontu! (25.06.2015.)

Vairumā gadījumu, kad tiesu izpildītāji bloķē parādnieku kontus, viņiem tas ir pēkšņs un negaidīts pavērsiens, turklāt bez iespējām izņemt sev pienākošos summu – iztikas minimumu. Uzzini, kāda ir izeja no šīs neapskaužamās situācijas!

„Pēc pieredzes varu teikt, ka apmēram 30% parādnieku, kuriem ir bloķēti bankas konti, dzīvo ārpus Rīgas un nezina par citām naudas izņemšanas iespējām. Laukos dzīvojošiem cilvēkiem nav jābrauc uz bankas filiāli, lai izņemtu iztikas minimumu, kas viņiem pienākas – to var izdarīt arī Latvijas Pastā, turklāt izdevīgāk!” uzsver Latvijas Kredītņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs. (vairāk…)

Kredītņēmēju asociācija: Jaunās VID ieceres dēļ sagaidāms kredītu nemaksāšanas bums (02.06.2015.)

Iecere iegūt informāciju par privātpersonu kredīta un līzinga maksājumiem varētu izraisīt jaunu to nemaksāšanas bumu, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” sacīja Latvijas Kredītņēmēju asociācijas vadītājs Jānis Āboliņš.

Iecere paredz, ka pret fiziskām personām, kas nespēs pamatot ienākumu likumību, par ko tiek veikti kredīta un līzinga maksājumi, varēs sākt administratīvu vai kriminālprocesu. Āboliņš to dēvē par ačgārnu cīņu ar nodokļu nemaksātājiem, jo informācija tiktu prasīta no līzinga un kredītu devējiem.

(vairāk…)

TVNET intervija ar sievieti, kas izgājusi cauri ļoti smagiem pārbaudījumiem (26.02.2015.)

Dana (vārds mainīts) ir jauna sieviete, kas izgāja cauri ļoti smagam pārbaudījumam – viņa nonāca pamatīgās finanšu grūtībās un nespēja atmaksāt kredītu. Trīs bērnu māmiņai klājās ļoti smagi, bet viņa nolēma nepadoties. Tagad, kad personīgās maksātnespējas process ir gandrīz galā, sievietei joprojām ir skumji, ka daļa Latvijā dzīvojošo un strādājošo cilvēki nevar atļauties iegādāties savu mitekli. Dana intervijā portālam TVNET neraud un nežēlojas par savu situāciju, bet notikušo sauc par smagu pieredzi.

(vairāk…)